İNEBOLU KERESTE - İNŞAATLIK KERESTE, KÖKNAR, ÇAM, KÖKNAR KALAS, ÇAM KALAS, DIŞ CEPHE

İNEBOLU KERESTE
İNEBOLU KERESTE: Home KARAÇAM

KARAÇAM

e-Posta Yazdır PDF

 

Bütün kıyı bölgelerimizin dağlık kesimlerinde saf ya da karışık ormanlar kurar, hatta stebe kadar sokulur. Karaçam ülkemizde 2.527.685 hektar saf karaçam ormanı bulunmaktadır. Karaçam gövdesinin ve dallarının kalınlığı, gri ve derin çatlaklı kabuğu, iğne yapraklarının koyu yeşilrengi ile diğer çam türlerinden ayrılır. Karaçam Ağacı 30-35 m'ye kadar boylanabilir.

Son Güncelleme ( Salı, 16 Ekim 2012 10:36 )  

AHŞAP DIŞ CEPHE

AHŞAP DIŞ CEPHE

Malzeme boyutlari ve özelliklerinin belirlenmesi Malzemenin seçilmesi ve tedarik edilmesi için öncelikle ihtiyacin belirlenmesi gerekir. Restorasyon yapilarinda, projelerde görünüs üzerinden veya varsa cephe detayi üzerinden yapilacak ölçüm ile yali binisinin genisligini tespit etmek gerekir. Genislik tespit edildigi takdirde ikinci adim olarak malzeme kalinligi belirlenir.

EMPRENYE

EMPRENYE

 

Ahşap emprenyesi malzemenin dış ortamlardaki kullanım ömrünü artırmaya yönelik yapılan işlemdir. Daldırma yöntemi, fırça ve ya bez ile sürme yöntemi, vakum - basınç , vak - vak gibi çeşitli yöntemleri bulunmaktadır. Ancak en etkili emprenye yöntemi vakum - basınç yöntemidir. Bu yöntemde ahşap malzeme basınçlı